Dzisiaj jest 26 Stycznia 2022, Środa, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Urząd Miasta w Głuszycy bez barier

25 stycznia 2022
Urząd Miasta w Głuszycy został przeniesiony do odnowionego budynku przy ul. Parkowej. Obiekt jest nowoczesny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.

Przedszkole bez barier w Oblęgorku

25 stycznia 2022
W Oblęgorku, w gminie Strawczyn powstanie nowe przedszkole. Placówka, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych przyjmie 100 dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Szkoła bez barier w Bolesławicach

25 stycznia 2022
W Bolesławicach, w gminie Kobylnica powstanie nowa szkoła podstawowa. Placówka będzie nowoczesna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koncepcja zostanie zgłoszona do Rządowego Funduszu Polski Ład.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

25 stycznia 2022
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

25 stycznia 2022
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Poczta Polska podjęła współpracę z ZUS

20 stycznia 2022
Poczta Polska i Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisały list intencyjny, dotyczący współpracy w realizacji programu „500+” oraz programu „Rodzinny Kapitał Opiekuńczy”. Dzięki wspólnym działaniom w wybranych placówkach Poczty Polskiej możliwie będzie składanie drogą elektroniczną wniosków o ustalenie prawa do świadczeń przez osoby zagrożone wykluczeniem cyfrowym.

Biblioteka w Rumi bardziej dostępna

20 stycznia 2022
Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, zajmująca obecnie lokal przy ul. Kościelnej zostanie przeniesiona na plac Kaszubski. Większa powierzchnia użytkowa placówki poprawi warunki pracy bibliotekarzy oraz podniesie jakość obsługi czytelników. Obiekt, który będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ma zostać otwarty w grudniu 2022 roku.