Dzisiaj jest 21 Maja 2024, Wtorek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

PCPR w Nowej Soli zmieniło siedzibę

21 maja 2024
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowej Soli ma nową siedzibę. Placówka została przeniesiona do budynku przy ul. Staszica 1a. Obiekt jest nowoczesny i dostępny dla wszystkich. Umowę na wynajem lokalu podpisano z Ochotniczym Hufcem Pracy.

Nowoczesne przedszkole w Gnaszynie

21 maja 2024
W Gnaszynie, dzielnicy Częstochowy (województwo śląskie) otwarto nowe przedszkole. Placówka jest nowoczesna, wielofunkcyjna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt inwestycji to 11 mln zł.

Mieszkania treningowe w Stalowej Woli

21 maja 2024
Miasto Stalowa Wola będzie rozwijać infrastrukturę wspierającą mieszkańców ze szczególnymi potrzebami. Magistrat ogłosił przetarg na wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dotyczącej budowy nowego obiektu budowlanego.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

21 maja 2024
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Ekopracownia w PSP w Pisarach

16 maja 2024
Nauka ekologii w praktyce. W Publicznej Szkole Podstawowej w Pisarach (województwo małopolskie) otwarto ekopracownię w której uczniowie mogą przeprowadzać doświadczenia przy wykorzystaniu interaktywnych pomocy dydaktycznych.

Magistrat w Mieścisku bez barier

16 maja 2024
Urząd Miejski w Mieścisku (powiat wągrowiecki) stanie się bardziej dostępny dla seniorów i osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowana zostanie winda. Koszt inwestycji to 883.562,26 zł. Prace zostaną zakończone w tym roku.

I LO w Hajnówce w nowej odsłonie

16 maja 2024
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Hajnówce będą kształcić się w lepszych, komfortowych warunkach. Placówka otrzymała środki finansowe na remont pracowni dydaktycznych i sali gimnastycznej. Prace mają zakończyć się w sierpniu br.