Dzisiaj jest 25 Września 2022, Niedziela, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Hala sportowa bez barier w Sanoku

22 września 2022
Przy II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku (województwo podkarpackie) powstanie hala sportowa. Obiekt będzie nowoczesny, wielofunkcyjny, oraz dostępny dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja miałaby zostać sfinansowana z rządowego Funduszu Polski Ład.

Szkoła w Perkowie bardziej dostępna

22 września 2022
Szkoła Podstawowa w Perkowie (województwo wielkopolskie) odzyskała dawny blask. W budynku odnowiono sale lekcyjne i pokrycie dachowe. Po remoncie obiekt stał się nowoczesny i dostępny dla wszystkich.

Park sensoryczny w Ustrzykach Dolnych

22 września 2022
W Ustrzykach Dolnych, za pomnikiem żołnierzy poległych w walce z UPA powstanie park sensoryczny. Obiekt będzie wyposażony w wiele urządzeń pobudzających zmysły i wyobraźnię. Kompleks terapeutyczny ma zostać otwarty w tym roku.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

22 września 2022
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

22 września 2022
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Opieka i rehabilitacja w Zgierzu

20 września 2022
W Zgierzu (województwo łódzkie) powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Placówka przyjmie osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki i rehabilitacji. Koordynatorem projektu jest miejski samorząd.

Klub Seniora bez barier w Brzeźnicy

20 września 2022
W Brzeźnicy, w województwie małopolskim powstanie Klub Seniora. Placówka będzie specjalizowała się w aktywizowaniu osób starszych. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu „Senior+”.