Dzisiaj jest 2 Grudnia 2023, Sobota, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Nowa siedziba RCKiK w Kościerzynie

30 listopada 2023
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku, Oddział Terenowy w Kościerzynie zmieniło siedzibę. Placówka została przeniesiona do budynku przy ul. Wrzosowej 25. Obiekt jest nowoczesny, wielofunkcyjny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Szkoła w Ziemięcicach bardziej dostępna

30 listopada 2023
Ruszyła rozbudowa Szkoły Podstawowej w Ziemięcicach (powiat tarnogórski). Powstaną dodatkowe sale dydaktyczne, pokój nauczycielski, szatnia i świetlica. Obiekt ma być nowoczesny, wielofunkcyjny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

ŚCP w Kielcach w nowej odsłonie

30 listopada 2023
Świętokrzyskie Centrum Pediatrii w Kielcach stanie się bardziej dostępne dla pacjentów. Lecznica wyremontuje Klinikę Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii. Odnowione zostaną ściany, sufity i pomieszczenia sanitarne.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

30 listopada 2023
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Mniej barier w V LO w Zielonej Górze

28 listopada 2023
V Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze stało się bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Przed budynkiem powstał podjazd. Uczniowie ze specjalnymi potrzebami mogą uczyć się w lepszych, komfortowych warunkach.

Całodobowa opieka w Gorzowie

28 listopada 2023
W Gorzowie Wielkopolskim (województwo lubuskie) powstanie Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Placówka przyjmie osoby niepełnosprawne wymagające stałej opieki i rehabilitacji. Koordynatorem projektu jest miejski samorząd.

Integracyjny plac zabaw w Sierakowie

28 listopada 2023
Ma być kolorowy, bezpieczny i dostępny dla wszystkich. Najmłodsi mieszkańcy Sierakowa (województwo wielkopolskie) będą mogli wkrótce bawić się i wypoczywać na wielofunkcyjnym, integracyjnym placu zabaw. Prace budowlane mają zostać zakończone w przyszłym roku.