Dzisiaj jest 4 Lipca 2022, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Świetlica we Włodkach bez barier

30 czerwca 2022
Świetlica wiejska we Włodkach (gmina Repki) stanie się bardziej dostępna dla seniorów oraz osób niepełnosprawnych. W budynku wymienione zostaną podłogi, okna, drzwi i pokrycie dachowe. Zadanie jest finansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Szkoła w Gdyni bardziej dostępna

30 czerwca 2022
Ruszyła rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni. Placówka zyska nowe skrzydło z przestrzenią, która zostanie zaadaptowana na potrzeby sal dydaktycznych. Obiekt będzie bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych.

OSP w Janczewie bez barier

30 czerwca 2022
W Janczewie (gmina Santok) powstanie nowa remiza strażacka. Obiekt ma być nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

30 czerwca 2022
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

30 czerwca 2022
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Biblioteka w Stoku Lackim bez barier

28 czerwca 2022
W Stoku Lackim (gmina Siedlce) powstanie biblioteka. Placówka będzie nowoczesna, wielofunkcyjna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budowa ma zostać zakończona w przyszłym roku.

Nowy ŚDS w Trzciance

28 czerwca 2022
W Trzciance (województwo wielkopolskie) powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy. Placówka będzie specjalizowała się w świadczeniu usług terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ponad 3,5 mln zł na budowę obiektu przekaże Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.