Dzisiaj jest 3 Czerwca 2023, Sobota, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Biblioteka w Muszynie bardziej dostępna

01 czerwca 2023
Miejska Biblioteka Publiczna w Muszynie (województwo małopolskie) odzyska dawny blask. Powstaną nowe sale edukacyjne i konferencyjne. Obiekt ma być nowoczesny i dostępny dla wszystkich. Koszt inwestycji to blisko 2 mln 500 tys. zł.

Żłobek bez barier w Byczynie

01 czerwca 2023
W Byczynie (województwo opolskie) powstanie żłobek. Placówka, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych przyjmie dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Prace budowlane mają zostać zakończone w tym roku.

Mniej barier w WSS w Łodzi

01 czerwca 2023
Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. W. Biegańskiego w Łodzi (województwo łódzkie) stał się bardziej dostępny dla pacjentów. Placówka otrzymała dofinansowanie na remont oddziału geriatrycznego. Odnowiono sale, łazienki i toalety.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

01 czerwca 2023
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Świetlica w Przybenicach bez barier

30 maja 2023
Świetlica wiejska w Przybenicach (powiat kazimierski) odzyska dawny blask. W budynku znajdzie się miejsce na nową kuchnię, łazienkę i sanitariaty. Powstanie też nowa sala o powierzchni blisko 60 metrów kwadratowych. Po remoncie, obiekt stanie się bardziej nowoczesny i dostępny dla wszystkich.

ZSP w Kątach bardziej dostępny

30 maja 2023
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kątach (województwo mazowieckie) zostanie rozbudowany. W nowej części dydaktycznej powstaną m.in. nowe sale lekcyjne, szatnie i sanitariaty. Obiekt ma być nowoczesny, funkcjonalny i dostępny dla wszystkich. Koszt inwestycji to 10 mln 700 tys. zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Muzeum Dzieci Polskich bez barier

30 maja 2023
W Łodzi powstanie Muzeum Dzieci Polskich. W placówce można będzie zapoznać się z losami i historiami najmłodszych ofiar II wojny światowej. Obiekt ma być nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.