Dzisiaj jest 29 Stycznia 2023, Niedziela, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Magistrat w Skarżysku bez barier

26 stycznia 2023
Urząd Miasta w Skarżysku Kamiennej (województwo świętokrzyskie) stanie się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Interesanci będą mogli korzystać z windy osobowej. Prace budowlane mają zostać zakończone do końca miesiąca.

Nowe miejsce dla seniorów w Lesznie

26 stycznia 2023
W Lesznie, w dzielnicy Gronowo (województwo wielkopolskie) powstanie Klub Seniora. Placówka ma specjalizować się w aktywizowaniu osób starszych. W zajęciach będą mogli uczestniczyć mieszkańcy nieaktywni zawodowo, którzy skończyli 60 lat.

DCOP w Wiśniówce ma nowego busa

26 stycznia 2023
Podopieczni Dziennego Centrum Opieki i Pielęgnacji w Wiśniówce podróżują nowym mikrobusem. Caritas Diecezji Kieleckiej kupił Renault, które posiada wiele udogodnień dla osób o ograniczonej mobilności. Zakup pojazdu dofinansował Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

REKLAMA | ANS – Uczelnia bez barier

26 stycznia 2023
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Akademia Nauk Stosowanych im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

26 stycznia 2023
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Odnowiona świetlica w Krzywej Górze

24 stycznia 2023
Zakończył się remont świetlicy wiejskiej w Krzywej Górze (powiat wrzesiński). W budynku odnowiono salę i zaplecze kuchenne. Obiekt jest nowoczesny i bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Zadanie zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z programu „Pięknieje wielkopolska wieś” Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Mniej barier w SOW w Puławach

24 stycznia 2023
Specjalny Ośrodek Wychowawczy Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Puławach (województwo lubelskie) stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. W budynku zamontowano windę osobową. Koszt inwestycji to 300 tys. zł.