Dzisiaj jest 23 Maja 2022, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Hala sportowa bez barier w Skwierzynie

19 maja 2022
Przy Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie (województwo lubuskie) powstanie hala sportowa. Obiekt będzie nowoczesny, wielofunkcyjny, oraz dostępny dla osób niepełnosprawnych. Budowa ma zostać zakończona wiosną 2023 roku.

Przedszkole bez barier w Wolicy

19 maja 2022
W Wolicy (gmina Nadarzyn) powstanie nowe przedszkole. Placówka, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych przyjmie dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Prace budowlane mają zostać zakończone w lipcu 2023 roku.

Stacja Bełchów bardziej dostępna

19 maja 2022
Stacja Bełchów zapewni lepsze przejazdy na trasie Skierniewice – Łowicz, dogodniejszy dostęp do pociągów i poprawę obsługi ruchu towarowego. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przebudowę stacji. Wartość prac wynosi 58,2 mln zł a finansowanie jest zapewnione ze środków budżetowych.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

19 maja 2022
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

19 maja 2022
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Magistrat w Brzeźnicy bez barier

17 maja 2022
Urząd Gminy w Brzeźnicy (województwo mazowieckie) stanie się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. W budynku odnowione zostaną pomieszczenia biurowe, sala ślubów i sala obrad. Inwestycja będzie realizowana dla zapewnienia „szeroko pojętej dostępności przestrzeni publicznej mającej na celu zwalczanie zakażenia, zapobieganie i rozprzestrzenianie się COVID”.

MBP we Wrocławiu bardziej dostępna

17 maja 2022
W dzielnicy Sołtysowice, we Wrocławiu powstanie nowy kompleks edukacyjny, którego infrastruktura zostanie zaadaptowana na potrzeby filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Placówka ma być nowoczesna i dostępna dla osób niepełnosprawnych. Prace budowlane mają zostać zakończone najpóźniej w sierpniu br.