Dzisiaj jest 16 Lutego 2019, Sobota, imieniny obchodzą:

Stacja Otwock bardziej dostępna

Dodano: 03 lipca 2018

Stacja Otwock zapewni komfort i bezpieczeństwo w podróży. Budowane są perony, tory i sieć trakcyjna. Nowe wiadukty usprawnią komunikację w mieście. Przebudowa prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach modernizacji linii Lublin – Warszawa zakończy się w 2020 roku.

 

Kompleksowa modernizacja układu torowego i peronów w Otwocku to istotny etap inwestycji na linii Warszawa – Lublin (nr 7). Z trzech nowych peronów, w tym dwóch wyspowych, pasażerowie skorzystają już w przyszłym roku. Dojście do pociągów będzie wygodniejsze dzięki przejściu podziemnemu. Perony wyposażone będą w szerokie wiaty, wygodne ławki oraz tablice informacyjne. Windy i pochylnie zapewnią dostęp osobom o ograniczonej mobilności. Powstaną ścieżki dotykowe dla osób niewidomych i niedowidzących.

Obecnie na stacji budowany jest peron, układane są tory. Zdemontowano już perony oraz część torów. Usunięto większość kolizji z instalacjami. Dla pieszych powstają dwa nowe przejścia pod torami. Komfortowe przejście z jednej strony miasta na drugą zapewni tunel w obrębie stacji, z możliwością dojść na perony i do pociągów. Również w miejscu obecnego przejścia na wysokości ul. Sosnowej będzie dogodne, bezpieczne przejście pod torami. Pasażerom, sprawne podróże w trakcie przebudowy stacji zapewnia peron tymczasowy. Przygotowano także dwa przejścia przez tory w poziomie szyn.

Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. system komunikacji kolejowej dla pociągów dalekobieżnych, regionalnych i aglomeracyjnych stanie się efektywniejszy. Pozytywnie zmieni się system drogowy. Przebudowywane są skrzyżowania torów z drogami. W miejscu wyburzonego wiaduktu kolejowego nad ul. Orlą widać już część nowej konstrukcji. W ciągu ul. Majowej powstaje tunel pod torami, który zapewni dogodny przejazd w obszarze miasta. Modernizacja zakończy się w 2020 roku.

Czytaj również