Dzisiaj jest 19 Lutego 2018, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Czego nie jeść, by mieć zdrową skórę

15 lutego 2018
Jeśli Twoja skóra jest podatna na przesuszenia, a w szczególności, jeśli chorujesz na łuszczycę lub atopowe zapalenie skóry, powinnaś (lub powinieneś) szczególnie uważać na to, co jesz. Wprowadzając kilka ograniczeń do diety, możesz znacząco poprawić stan skóry.

Bez barier na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu

15 lutego 2018
Kończą się prace na odcinku Lublin – Lublin Zemborzyce. Kontynuowane są na stacji Stalowa Wola Rozwadów. W marcu ruszą roboty między Lublinem Zemborzyce a Kraśnikiem. Dzięki wygodniejszym przystankom i stacjom oraz nowym torom zwiększy się komfort podróży między Lublinem a Stalową Wolą. Szybsze przejazdy zapewni przebudowa i elektryfikacja 100 km linii. Wartość projektu to 367 mln zł netto.

Rekordowy rok Solarisa!

15 lutego 2018
W 2017 roku firma Solaris sprzedała najwięcej w swojej dotychczasowej historii pojazdów, aż 1397 sztuk. Obroty firmy wyniosły ponad 1,8 mld złotych. Solaris 15. rok z rzędu został liderem polskiego rynku autobusów miejskich z udziałem przekraczającym 50 proc.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

15 lutego 2018
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Wygodniej z Warszawy do Białegostoku

13 lutego 2018
Postępuje budowa mostu na Bugu i modernizacja stacji w Małkini oraz torów pomiędzy Sadownem a Czyżewem – to najważniejsze prace realizowane obecnie na linii Warszawa – Białystok. Efektem będą krótsze i wygodniejsze podróże na Mazowszu oraz Podlasiu. Sprawniej pojadą międzynarodowe pociągi pasażerskie i towarowe na linii Rail Baltica.

Nowy żłobek bez barier w Warszawie

13 lutego 2018
Na warszawskim Gocławiu powstał nowy żłobek. Placówka może przyjąć 150 dzieci w wieku wczesnoszkolnym i jest dostępna dla osób niepełnosprawnych. To już 37 żłobek wybudowany w ciągu ostatnich 11 lat w stolicy.

Nowa siedziba, lepsze warunki pracy

13 lutego 2018
Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Raciborzu ma nową siedzibę. Miasto udostępniło na potrzeby działalności tej jednostki lokal w jednym z budynków Szpitala Rejonowego. Cały kompleks został odnowiony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.