Dzisiaj jest 15 Maja 2021, Sobota, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Powrót do aktywności sprzed pandemii

13 maja 2021
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca minimum 150 minut umiarkowanej aktywności fizycznej w tygodniu [1] i szacuje, że jej brak przyczynia się do nawet 2 milionów zgonów rocznie. Jednocześnie, pandemia Covid-19 i wynikająca z niej izolacja społeczna spowodowały spadek aktywności wśród osób powyżej 70 roku życia o ponad 50 proc. [2]. Nawet w obecnej sytuacji warto zadbać o odpowiednią dawkę ruchu. Tym bardziej, że dzięki programowi szczepień, odporność na COVID-19 może posiadać już niemal 3,5 mln Polaków 70+, co stanowi ponad 70 proc. osób w tej grupie wiekowej [3].

Technika i komunikacja bez barier

13 maja 2021
Trwa przebudowa Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie. Prace budowlane obejmują adaptację istniejącej kamienicy na potrzeby placówki oraz rozbudowę o łącznik pomiędzy kamienicą a obecnym budynkiem muzeum. Cała infrastruktura będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Podróże koleją bardziej dostępne

13 maja 2021
PKP Intercity odebrało pierwsze cztery z 60 wielofunkcyjnych wagonów COMBO. To pojazdy o podwyższonym standardzie dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Będą jeździć na wielu popularnych trasach. Modernizacja taboru była możliwa dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

13 maja 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Radio Puls Med FM: Dla juniora i seniora!

13 maja 2021
Jak przebiegają procesy leczenia pacjentów z nieuleczalnymi chorobami? Jakie właściwości odżywcze i zdrowotne mają warzywa i owoce? Gdzie szukać pomocy i wsparcia w czasie pandemii COVID-19? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w podcastach Radia Puls Med FM.

Głośno o ciszy – jak szkodzi nam hałas?

11 maja 2021
Zapytani o zagrożenia, jakie szkodzą człowiekowi, raczej nie wymieniamy hałasu. Okazuje się jednak, że problem jest większy niż nasza świadomość o nim. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, hałas jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń środowiskowych dla zdrowia w Europie. Jak zatem mamy chronić się przed czymś, o czym wiemy niewiele?

Muzeum Fotografii bardziej dostępne

11 maja 2021
Jesienią zakończy się remont zabytkowego budynku dawnej zbrojowni przy ul. Rakowickiej w Krakowie. Powstanie tam centrum wystawienniczo-edukacyjne Muzeum Fotografii. Obiekt będzie nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.