Dzisiaj jest 14 Października 2019, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Więcej środków na poprawę dostępności

10 października 2019
Ruszyły kolejne działania w rządowym programie Dostępność Plus. To Fundusz Dostępności, który sfinansuje likwidację barier architektonicznych oraz projekt „Dostępna Szkoła”. Przy okazji uruchomienia nowych inicjatyw, minister Kwieciński podsumował na konferencji prasowej rok wdrażania programu.

Grzyby dobre na wszystko

10 października 2019
Zazwyczaj jadamy je okazjonalnie, od wielkiego dzwonu. Unikamy ich ze strachu przed groźnymi zatruciami i z góry zakładamy, że są ciężkostrawne. Dodajemy je do potraw głównie ze względu na walory zapachowe i smakowe. Jednak mało kto wie, że grzyby mają wiele cennych właściwości.

Centrum Opieki i Pielęgnacji bez barier

10 października 2019
W Wiśniówce koło Kielc otwarto Centrum Opieki i Pielęgnacji. Placówkę, którą poświęcił biskup Jan Piotrowski wyposażyła Caritas Diecezji Kieleckiej.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

10 października 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Gwiazdy na rzecz walki z rakiem piersi

08 października 2019
Ruszyła 8. edycja kampanii społecznej DOTYKAM=WYGRYWAM, której głównym celem jest promocja profilaktyki raka piersi poprzez regularne samobadanie piersi i noszenie dobrze dobranego biustonosza. Do akcji dołączyły gwiazdy, które wzięły udział w nagraniu filmu nawołującego do wypracowania w sobie nawyku dbania o zdrowie piersi.

Wiedza Edukacja Rozwój

08 października 2019
Rząd przyjął zmiany w Programie Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 (POWER). Zmiany wprowadzone do programu operacyjnego umożliwią dalszą realizację działań zgodnych z rządowym programem „Dostępność Plus” oraz exposé premiera Mateusza Morawieckiego.

Stacja Jaworzyna Śląska już dostępna

08 października 2019
Podróżni na stacji w Jaworzynie Śląskiej mogą korzystać z trzech komfortowych peronów, z odrestaurowanymi wiatami. Dostęp do pociągów wszystkim osobom gwarantują windy. Przedłużone przejście między dworcem, peronami a miastem skraca drogę do pociągów i ułatwia komunikację mieszkańcom. Prace za blisko 40 mln zł przywróciły blask ważnej stacji na trasie z Wrocławia do Wałbrzycha i Jeleniej Góry oraz Świdnicy.