Dzisiaj jest 7 Grudnia 2019, Sobota, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

PPK: Wsparcie w razie choroby

05 grudnia 2019
Pracownicze Plany Kapitałowe to nie tylko bezpieczny i opłacalny sposób odkładania na cele emerytalne. To również źródło środków finansowych, z których można skorzystać, by spełnić marzenie o własnym mieszkaniu lub opłacić leczenie swoje lub swoich najbliższych.

Technologie w służbie medycyny

05 grudnia 2019
Dzięki grantowi Komisji Europejskiej w Krakowie powstaje Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, międzynarodowa fundacja badawcza, która będzie jedynym w Małopolsce i jednym z trzech polskich centrów prestiżowego programu Teaming for Excellence. W ramach programu badawczego Fundacji opracowane zostaną zaawansowane technologie, wspierające jednostki oferujące świadczenia medyczne.

Czerwone Noski niosą radość

05 grudnia 2019
Dla osób starszych rodzina jest często najważniejszym źródłem kontaktów społecznych. Jednak współczesny model życia nie zawsze gwarantuje seniorom możliwość mieszkania z osobami najbliższymi, czy utrzymywania z nimi regularnego kontaktu. Może to prowadzić do poczucia osamotnienia lub wykluczenia z życia społecznego.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

05 grudnia 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Peeling medyczny

03 grudnia 2019
Peeling usuwa zanieczyszczenia i obumarły naskórek. Regularne zabiegi wykonywane samodzielnie pozwalają zachować subtelną i gładką skórę. Gdy jednak ta domowa pielęgnacja nie wystarcza, warto wybrać się na peeling medyczny.

Pływanie krok po kroku

03 grudnia 2019
Pływanie to aktywność, która nie tylko przynosi wiele zbawiennych skutków dla zdrowia fizycznego, ale także jest niezwykle przyjemną formą relaksu. Jednak nauka tego sportu wcale nie należy do najprostszych zadań. Patryk Zgiet radzi, w jaki sposób rozpocząć naukę pływania, aby była łatwa, efektywna i przyjemna.

Centrum dla osób niesamodzielnych

03 grudnia 2019
W Starachowicach powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne dla osób niesamodzielnych. Budynek, który będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych zostanie połączony ze Środowiskowym Domem Samopomocy. Projekt uzyskał wsparcie z Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.