Dzisiaj jest 5 Lipca 2020, Niedziela, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Pomoc PFRON dla ZAZ w pandemii

02 lipca 2020
Rekompensaty za okres przestoju w działalności ZAZ-u lub zmniejszenia przychodu z tej działalności oraz możliwość częściowego wykorzystania środków Zakładowego Funduszu Aktywności na wynagrodzenia dla pracowników czy zaspokojenie ich potrzeb bytowych – to nowe rozwiązania podejmowane w celu utrzymania stanowisk pracy. W ten sposób Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych reaguje na trudną sytuację wywołaną pandemią koronawirusa.

Alergia alergii nie jest równa

02 lipca 2020
Alergia to jedna z chorób XXI wieku, zaliczana jest do tzw. chorób cywilizacyjnych. Staje się coraz bardziej powszechna. Blisko co drugi Polak zauważa u siebie reakcje alergiczne. Co 10 lat liczba alergików się podwaja, a lista alergenów wydłuża. Problemy pojawiają się nie tylko u niemowląt, często pierwsze objawy zaobserwować można nawet po 40-tym roku życia. Co ciekawe, więcej alergików mieszka w aglomeracjach niż na terenach wiejskich. Rozróżnia się cztery podstawowe typy alergii. Warto wiedzieć, jak je rozpoznać.

Przystanek Łódź Retkinia bez barier

02 lipca 2020
Nowy przystanek Łódź Retkinia – między Łodzią Kaliską a Pabianicami budują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Lepszy dostęp do kolei w aglomeracji łódzkiej zapewnią też dwa nowe przystanki Łódź Radogoszcz Wschód i Łódź Warszawska na linii Łódź Widzew – Zgierz. Z myślą o komforcie podróżnych przebudowywane są perony: Łódź Marysin, Łódź Arturówek i Łódź Stoki. Inwestycja za ponad 49 mln zł realizowana jest z RPO woj. łódzkiego.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

02 lipca 2020
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

NIK sprawdził dostępność obiektów COS

30 czerwca 2020
Centralny Ośrodek Sportu nie zapewnia niepełnosprawnym sportowcom pełnego dostępu do swoich obiektów. Nie bada potrzeb tych osób w zakresie przygotowania przedolimpijskiego i nie promuje w sposób kompleksowy sportu osób niepełnosprawnych.

Do tych specjalistów dzwonimy po poradę

30 czerwca 2020
Pandemia upowszechniła telemedycynę. W maju br. 19 proc. wszystkich konsultacji odbyło się w ten sposób. Coraz chętniej korzystamy też z porad specjalistów – to już 39 proc. teleporad. Oprócz internisty, najczęściej rozmawiamy z dermatologiem, ginekologiem, endokrynologiem, ortopedą i alergologiem.

Stacja Rzeszów Główny bardziej dostępna

30 czerwca 2020
Na stacji Rzeszów Główny trzy perony z windami i schodami ruchomymi oraz przejściem podziemnym będą zapewniały dogodne rozpoczęcie i zakończenie podróży. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 205 mln zł realizują umowę w ramach projektu z POIiŚ, która zapewni dostęp do kolei wszystkim podróżnym. Ostatni, trzeci peron wyposażany jest w wiatę.