Dzisiaj jest 20 Września 2020, Niedziela, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Ciemny ząb po leczeniu kanałowym

17 września 2020
Czarny, siny, brązowy, żółty – taki kolor może przybrać ząb, który był w leczony kanałowo. Ta nieestetyczna zmiana barwy zęba ma duży wpływ na wygląd całego uzębienia. Nierzadko jest powodem dyskomfortu i zawstydzenia szczególnie dla osób, u których przebarwienia wyraźnie widoczne są na przednich zębach. Niestety tradycyjne metody wybielania w żadnym stopniu nie rozwiążą problemu. Czy istnieją zatem sposoby na to, żeby przywrócić przebarwionym po leczeniu kanałowym zębom pożądany i estetyczny wygląd?

Rola opiekuna w procesie leczenia

17 września 2020
Pomarańcze i banany przy szpitalnym łóżku kojarzą się z odwiedzinami kogoś bliskiego. Gdybyśmy spojrzeli na ten obrazek z szerszej perspektywy, zobaczylibyśmy też samego opiekuna, który pilnuje, by posiłek został zjedzony, poprawia pościel, pomaga się umyć czy po prostu dotrzymuje towarzystwa. Wykonuje szereg czynności, które pozwalają na okazanie wsparcia i bliskości osobie chorej.

Przystanek Wałbrzych Centrum bez barier

17 września 2020
Mieszkańcy Wałbrzycha zyskają dodatkowy dostęp do kolei między Wałbrzychem Miastem a Fabrycznym. Nowy przystanek Wałbrzych Centrum w grudniu zwiększy ofertę kolejowych podróży w aglomeracji oraz na trasie Wrocław – Jelenia Góra. Inwestycje realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ze środków budżetowych. Nowy przystanek będzie dostępny dla wszystkich podróżnych m.in. dzięki windom.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

17 września 2020
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Integracyjna placówka w Stalowej Woli

15 września 2020
Miejskie integracyjne przedszkole ze żłobkiem w Stalowej Woli otrzymało ponad 9 milionów złotych dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Dofinansowanie zasili budowę placówki, która powstanie w technologii pasywnej, czyli w nowoczesnym standardzie energooszczędnym.

Jakości życia z HIV/AIDS

15 września 2020
W jakim stopniu stres, a także dawane i otrzymywane wsparcie społeczne wiążą się z poczuciem stygmatyzacji u osób zakażonych wirusem HIV? Odpowiedź na to pytanie postanowili znaleźć naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu SWPS. W sierpniu psychologowie rozpoczęli pierwszy etap badań.

Trasa Poznań – Kluczbork bez barier

15 września 2020
Sześć przebudowanych peronów oraz pochylnie, windy i jasne oświetlenie zapewnią dogodniejszy dostęp do kolei na trasie m.in. Poznań – Kluczbork. Na stacji Domanin już budowany jest peron. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. obejmuje zwiększenie dostępności dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się na 22 peronach w 15 miejscowościach. Projekt za 100 mln zł jest współfinansowany w ramach POIiŚ.