Dzisiaj jest 19 Stycznia 2021, Wtorek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Kogo NIK skontroluje w 2021 roku

19 stycznia 2021
Trwająca pandemia determinuje obecnie życie gospodarcze i społeczne w Polsce. Jej skutki będą odczuwane jeszcze przez długi czas. Dlatego też w 2021 roku Najwyższa Izba Kontroli zwróci szczególną uwagę na problemy związane z wirusem SARS-CoV-2. NIK przeprowadzi m.in. kontrole funkcjonowania szpitali, szkół i administracji publicznej w warunkach pandemii. Sprawdzi także skuteczność tarczy antykryzysowej oraz zastosowania ulg i zwolnień podatkowych, a także sprawność funkcjonowania systemów i instytucji finansowych.

Poczta w Środzie bardziej dostępna

19 stycznia 2021
Mieszkańcy Środy Wielkopolskiej mogą już korzystać w swojej miejscowości ze wszystkich usług Poczty Polskiej w zrewitalizowanej placówce pocztowej po ubiegłorocznym pożarze. Jednym z priorytetów operatora pocztowego jest zapewnienie wszystkim klientom, w tym również osobom niepełnosprawnym dostępu do sieci placówek, w których można skorzystać z usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych.

Przystanek Łódź Andrzejów bez barier

19 stycznia 2021
W marcu podróżni skorzystają z przystanku Łódź Andrzejów Szosa na linii Łódź Widzew – Łódź Olechów. To kolejna inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., która zwiększy dostęp do pociągów w aglomeracji łódzkiej. Na wiosnę zaplanowano udostepnienie przystanków Łódź Warszawska, Radogoszcz Wschód i Retkinia. Mieszkańcy korzystają już z reaktywowanych przystanków na Olechowie. Wartość inwestycji przekracza 51 mln zł.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

19 stycznia 2021
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Wsparcie psychologiczne w pandemii

14 stycznia 2021
Już 64 organizacje pozarządowe prowadzą pomoc psychologiczną dla osób niepełnosprawnych dotkniętych skutkami pandemii. Na realizację projektów w całym kraju Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazał dotychczas ponad 7,3 mln złotych.

Poczta w Mysłowicach bez barier

14 stycznia 2021
Nowoczesny wystrój, atrakcyjna lokalizacja, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych – to tylko niektóre atuty placówki Poczty Polskiej oddanej do użytku w Mysłowicach (woj. śląskie). W styczniu Filia Urzędu Pocztowego Mysłowice 1 została przeniesiona z ul. Pocztowej 20 na ul. Dzierżonia 12.

Stacja Łódź Kaliska bardziej dostępna

14 stycznia 2021
Na stacji Łódź Kaliska widać już ścianki pierwszego nowego peronu. Prace są realizowane na kolejnych 3 peronach. Wzmacniana jest konstrukcja wiaduktu wschodniego nad al. ks. bp. Władysława Bandurskiego. Inwestycja zwiększy możliwości kolei w Łodzi oraz w kierunku Zduńskiej Woli, Zgierza i Tomaszowa Mazowieckiego. Zadanie za 337 mln zł realizowane jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z budżetu.