Dzisiaj jest 21 Maja 2018, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

AKTUALNOŚCIRSS

Jak stres wpływa na… jamę ustną?

17 maja 2018
Naukowcy są zgodni twierdząc, że najpoważniejszą przyczyną wielu chorób w naszych czasach jest stres. Nie bez powodu nazywany jest cichym zabójcą XXI wieku. Wiele problemów sercowych czy układu krążenia jest spowodowanych właśnie permanentnym napięciem. Jakie są jeszcze jego skutki? Problemy z zasypianiem, kłopoty żołądkowe, rozdrażnienie, lęki oraz pogorszenie pamięci. Jednak najbardziej zaskakującym skutkiem stresu mogą być… problemy z jamą ustną.

Intercity zmodernizuje kolejne wagony

17 maja 2018
PKP Intercity podpisało umowę na modernizację 10 wagonów 1. klasy z konsorcjum spółek Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego „Mińsk Mazowiecki” (ZNTK Mińsk Mazowiecki) oraz Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz, działających razem jako Grupa PESA. Wartość kontraktu opiewa na kwotę ponad 41 mln zł brutto.

Plac zabaw bez barier na Poniatówce

17 maja 2018
Na stołecznej Poniatówce powstanie kolejny kompleks rekreacyjny dla najmłodszych. W zachodniej części plaży otwarty zostanie naturalny plac zabaw inspirowany warszawskim odcinkiem Wisły. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

17 maja 2018
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Technologia szansą na rozwój i integrację

15 maja 2018
Zlikwidowanie bariery komunikacyjnej oraz wzrost liczby inicjatyw spajających możliwości osób z niepełnosprawnościami z oczekiwaniami pracodawców wespół z nowymi technologiami, znacząco mogłyby się przyczynić do zwiększenia wskaźnika osób niepełnosprawnych aktywnych zawodowo.

ABC domowej apteczki

15 maja 2018
Przeterminowane leki, tabletki leżące bez opakowań, czy zwietrzałe syropy – tak bardzo często wyglądają domowe apteczki Polaków. W przypadku zranień, 39 proc. społeczeństwa przemywa skaleczenie wyłącznie zimną wodą. Dobrze wyposażona apteczka jest niezbędna w sytuacjach nagłych zachorowań lub urazów i powinniśmy zadbać o to, aby znalazły się w niej sprawdzone leki i opatrunki, które skutecznie pomogą nam w udzieleniu pomocy.

Zabytkowy park i zamek bez barier

15 maja 2018
Zabytkowy park i zamek w dzielnicy Leszczyny przejdzie kompleksową rewitalizację. Pojawią się nowe atrakcje dla turystów oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej.