Dzisiaj jest 15 Maja 2021, Sobota, imieniny obchodzą:

Muzeum Okręgowe już dostępne!

Dodano: 27 kwietnia 2021

Zakończył się remont i rozbudowa starej siedziby Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Placówka odzyskała dawny blask i stała się bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej.

 

Modernizacja Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego rozpoczęła się w 2018 roku. Inwestycja została podzielona na dwa etapy. Pierwszy objął adaptacje strychu na sale ekspozycyjne. Drugi poświęcono rozbudowie placówki. Cały obiekt stał się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni i ich opiekunowie mogą korzystać z wielu udogodnień.

Prace budowlane zostały zakończone w marcu 2021 roku. Koszt inwestycji to 27 milionów złotych. Projekt uzyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 14 milionów złotych.

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy powstało w 1923 roku. Jego misją jest sprawowanie opieki nad powierzonymi dobrami dziedzictwa kultury światowej, narodowej i regionalnej: dziełami sztuki oraz zabytkami kultury materialnej i niematerialnej, a także umożliwianie współczesnemu odbiorcy kontaktu z ich wartościami. Ekspozycję stałą placówki tworzą zbiory zgromadzone w działach: Leon Wyczółkowski, Archeologia, Etnografia, Grafika, Historia, Numizmatyka, Biblioteka, Muzyka, Sztuka, Historia Techniki, Historia Medycyny i Farmacji.

Czytaj również