Dzisiaj jest 15 Maja 2021, Sobota, imieniny obchodzą:

Mieszkania bez barier w Biskupcu

Dodano: 06 kwietnia 2021

W Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie) powstaną mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt zostanie zrealizowany w ramach rządowego programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Koszt inwestycji to 3 miliony złotych.

 

Biskupiec jest jednym z wielu miast powiatowych, które zostało beneficjentem rządowego programu Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych. Dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa wybuduje blok komunalny z nowoczesnymi lokalami mieszkalnymi o wysokim standardzie. W przyszłości ich najemcy będą mieli możliwość wykupienia mieszkania na własność. 

Nowy blok komunalny powstanie w okolicy byłej jednostki wojskowej. Do dyspozycji lokatorów oddanych zostanie dwadzieścia mieszkań z kuchnią i łazienką. Osiem lokali mieszkalnych będzie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace budowlane mają rozpocząć się najpóźniej w przyszłym roku. Rządowe dofinansowanie na realizację programu mieszkaniowego otrzymało osiemnaście samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Czytaj również