Dzisiaj jest 25 Stycznia 2022, Wtorek, imieniny obchodzą:

ZST w Białymstoku bardziej dostępny

Dodano: 23 listopada 2021

Zakończył się remont bazy kształcenia branży drzewnej Zespołu Szkół Technicznych w Białymstoku. Wnętrza placówki zostały rozbudowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

 

Modernizacja obiektu objęła wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, montaż instalacji strukturalnych, odpylania i sprężonego powietrza, a także docieplenie ścian zewnętrznych. Do dyspozycji podopiecznych placówki oddano odnowione pracownie, wyposażone m.in. w pilarki, szlifierki i strugarki. Cały kompleks edukacyjny stał się bardziej nowoczesny i dostępny dla osób z niepełnosprawnościami.  

Na przełomie XIX-XX wieku budynek przy ulicy Grunwaldzkiej był użytkowany przez fabrykę wyrobów włókienniczych. Później został zaadaptowany na potrzeby warsztatów Zespołu Szkół Technicznych w Białymstoku. Koszt inwestycji to blisko 16,8 mln zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 w wysokości 11,2 mln zł.

Czytaj również