Dzisiaj jest 18 Lipca 2024, Czwartek, imieniny obchodzą:

Przedszkole bez barier we Włochach

Dodano: 26 września 2023

W dzielnicy Włochy, w Warszawie (województwo mazowieckie) powstanie nowe przedszkole. Placówka, która będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych przyjmie dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Koszt inwestycji to blisko 2,5 mln zł.

 

Kompleks edukacyjny powstanie w rejonie ulicy Krakowiaków. Część obiektu ma być zaadaptowana na potrzeby szatni, toalet i zaplecza kuchennego. W placówce planowanych jest kilka oddziałów dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. 

Do dyspozycji najmłodszych oddany zostanie nowoczesny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych budynek w ciepłych kolorach. Maluchy będą mogły korzystać z wielofunkcyjnych sal dydaktycznych. W strefie rekreacyjnej powstanie bezpieczny plac zabaw.

Warszawa (stolica Polski) – to miasto położone na Mazowszu, nad Wisłą. Jest największą aglomeracją miejską w Polsce pod względem liczby ludności. Ośrodek naukowy, kulturalny, polityczny i gospodarczy. W Warszawie znajduje się ponad 60 budynków mających ponad 65 m wysokości. Najwyższą budowlą, mierzącą 237 m jest Pałac Kultury i Nauki.

Czytaj również