Dzisiaj jest 5 Marca 2024, Wtorek, imieniny obchodzą:

Nowe miejsca pracy we Włodawie

Dodano: 11 maja 2023

We Włodawie (województwo lubelskie) powstanie Zakład Aktywności Zawodowej. Placówka będzie świadczyła usługi gastronomiczne, pralnicze, czystościowe i dbania o tereny zielone. Szansę na stabilne zatrudnienie otrzyma 30 osób niepełnosprawnych.

 

Zakład Aktywności Zawodowej powstanie w Powiatowym Centrum Usług Społecznych. Plany adaptacji i wyposażenia obiektu są już gotowe. Przedsiębiorstwo ma specjalizować się w świadczeniu usług gastronomicznych, pralniczych, czystościowych i dbania o tereny zielone. Placówkę będzie prowadzić Starostwo Powiatowe we Włodawie.  

Celem działalności Zakładu Aktywności Zawodowej będzie rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami. Niepełnosprawni będą pracować i zdobywać nowe umiejętności pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej. Pomocą i wsparciem ma służyć kilku terapeutów, przygotowanych do pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Włodawa – to miasto położone w województwie lubelskim. Dawniej część Królestwa Polskiego włączona do zaboru rosyjskiego. W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa chełmskiego.

Czytaj również