Dzisiaj jest 29 Stycznia 2023, Niedziela, imieniny obchodzą:

Mała gastronomia w Koszalinie

Dodano: 15 listopada 2022

W Koszalinie powstanie nowy Zakład Aktywności Zawodowej. Placówka będzie specjalizowała się w świadczeniu usług gastronomicznych i cateringowych. Szansę na stabilne zatrudnienie oraz możliwość samorealizacji otrzyma 50 osób niepełnosprawnych.

 

Zakład Aktywności Zawodowej ma powstać przy ulicy Orlej. Placówkę będzie prowadzić Fundacja Zdążyć z miłością. Koszty adaptacji i wyposażenia obiektu pokryje m.in. dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.   

Celem działalności Zakładu Aktywności Zawodowej jest rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami. Niepełnosprawni pracują i zdobywają nowe umiejętności pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej. Pomocą i wsparciem służy kilku terapeutów, przygotowanych do pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Zakład Aktywności Zawodowej będzie prowadzić działalność w budynku o powierzchni ponad 900 metrów kwadratowych. Placówka zatrudni osoby z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym i umiarkowanym do lekkich prac w kuchni. Jej otwarcie planowane jest najpóźniej w 2025 roku.

Czytaj również