Dzisiaj jest 12 Sierpnia 2022, Piątek, imieniny obchodzą:

Kursy zawodowe dla obywateli Ukrainy

Dodano: 28 czerwca 2022

To szansa na znalezienie stałej pracy, a także okazja by zrobić coś dobrego dla innych. Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizował kurs opiekuna osoby starszej lub niepełnosprawnej dla uchodźców z Ukrainy. Zgłosiły się osoby pełne energii i empatii, które nie boją się nowych wyzwań.

 

Kurs trwa pięćdziesiąt godzin. W zajęciach uczestniczy osiem osób. Każdy kursant chce w przyszłości poświęcić czas tym, którzy w życiu napotykają wiele trudności.

„Grupa jest mocno zaangażowana, bardzo aktywna. Ludzie chcą się dowiedzieć wszystkiego w zakresie tego, co potrafią zrozumieć i bardzo się starają” – powiedziała na antenie TVP3 Kielce prowadząca kurs Beata Szymańska.

Taki cel – zrozumieć problemy i potrzeby osób niepełnosprawnych ma Ludmiła Polianczuk. Po ukończeniu kursu chętnie zaopiekuje się seniorem ze Świętokrzyskiego.

„Możemy zrobić dwa w jednym – pomóc starszym osobom, które tego potrzebują, a przy okazji zarobić pieniądze. To będzie doskonała praca dla wielu z nas – mówi Ludmiła Polianczuk.

To kolejny kurs zawodowy zorganizowany przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Dzięki takim warsztatom pracę w województwie świętokrzyskim znalazło już ponad 1300 obywateli Ukrainy.

Czytaj również