Dzisiaj jest 26 Maja 2020, Wtorek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Świadomość Polek na temat wirusa HPV

26 maja 2020
Jak wynika z badania przeprowadzonego w ramach programu Zdrowa ONA Polki wykazują się dobrą wiedzą na temat podstawowych zagadnień dotyczących wirusa HPV. Mają jednak problem z bardziej szczegółowymi aspektami, takimi jak metody leczenia zmian wywołanych wirusem oraz profilaktyką. Jedynie 15 proc. wskazuje szczepionki jako środek profilaktyki HPV[1]. Dlatego warto kontynuować edukację kobiet na ten temat, zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy dostęp do lekarza i diagnostyki jest bardzo utrudniony.

Wsparcie antykryzysowe w Jarocinie

26 maja 2020
Burmistrz Jarocina zaprasza na bezpłatne szkolenia z obsługi internetu i porady telefoniczne z zakresu prawa, księgowości i tarczy antykryzysowej.

Centrum opiekuńcze w Daniłowie Dużym

26 maja 2020
W Daniłowie Dużym powstanie centrum opiekuńczo-mieszkalne. Placówka w której zamieszkają dorosłe osoby niepełnosprawne zostanie otwarta w przyszłym roku. Projekt uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

26 maja 2020
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Teleporada – kontakt z lekarzem

21 maja 2020
Pandemia koronawirusa zmienia sposób kontaktu pacjenta ze służbą zdrowia. Coraz częściej wykorzystywane są nowoczesne technologie i rozwiązania takie jak konsultacje online. Teleporada to opracowana przez inżynierów Chmury Krajowej platforma pozwalająca na zdalny kontakt pacjentów z lekarzami, czy pielęgniarkami.

Interaktywna mapa miejsc bez barier

21 maja 2020
Grupa krakowskich licealistów stworzyła stronę internetową disabled.pl – interaktywną mapę miejsc z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. Można z niej korzystać bezpłatnie. Inicjatywa powstała w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Puławskie stacje bardziej dostępne

21 maja 2020
Pasażerowie wygodniej wsiadają do pociągów na stacji Puławy oraz na przystankach Puławy Miasto i Puławy Chemia. Wkrótce podróżni skorzystają z przystanku Puławy Azoty. Od Dęblina do Lublina ułożono już drugi tor. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. współfinansowana jest ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – to projekt o wartości ponad 3,5 mld zł.