Dzisiaj jest 23 Lipca 2018, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Przedsiębiorcy zapłacą za obietnice rządu

21 lipca 2018
„Danina solidarnościowa” nie będzie zasilana wyłącznie z kieszeni grupy kilkudziesięciu tysięcy najbogatszych Polaków. Pieniądze pójdą z Funduszu Pracy, na który składają się wszyscy przedsiębiorcy. Według opublikowanego przez Ministerstwo Finansów projektu ustawy na nowy fundusz pomocy osobom niepełnosprawnym zostanie odprowadzone 0,15 proc. podstawy wymiaru składki na Fundusz Pracy.

Klimatyzacja tak, ale z głową

21 lipca 2018
Znajdują się już nie tylko w biurach, autobusach, restauracjach czy sklepach. Są już praktycznie standardem w samochodach. Coraz częściej jednak można spotkać je również w domach. Mowa oczywiście o klimatyzatorach. Miły chłód w upalne dni to oczywiście wielka ulga – dzięki temu o wiele łatwiej jest nam przetrwać wysokie temperatury. Jednak aby uniknąć kłopotów zdrowotnych należy odpowiednio korzystać z tego dobrodziejstwa techniki.

Lecznica wielospecjalistyczna bez barier

21 lipca 2018
Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Szczecinie uruchomi w rozbudowanym budynku przy ul. Kopernika 18 przychodnię wielospecjalistyczną. Prace budowlane zostaną zakończone najpóźniej w sierpniu. Placówka będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

21 lipca 2018
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Soczewki czy okulary – co wybrać?

19 lipca 2018
Zarówno soczewki kontaktowe, jak i klasyczne okulary przekonują do siebie silnymi atutami. Oba rozwiązania mają swoich zagorzałych zwolenników. Czy można stwierdzić, który ze sposobów korekcji jest lepszy? O różnicach między soczewkami kontaktowymi i okularowymi opowiada ekspert – dr Maciej Sokołowski, optyk, optometrysta.

Warszawa Zachodnia bez barier

19 lipca 2018
Nowa, przebudowana Warszawa Zachodnia będzie funkcjonalnym, pozbawionym barier architektonicznych węzłem komunikacyjnym. Pasażerowie pociągów, tramwajów i autobusów zyskają wygodne podróże. Stacja będzie miała całkowicie zadaszone perony, podziemną przestrzeń pasażerską na poziomie -1 oraz przystanek tramwajowy na poziomie -2.

Wolontariusze Solarisa w akcji

19 lipca 2018
W połowie czerwca grupa pracowników Solarisa na jeden dzień zamieniła się w profesjonalną ekipę remontową. W ramach wolontariatu „Mój Własny Kąt” dokonała metamorfozy pokoju jednej z mieszkanek Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Bukowskiej w Poznaniu.