Dzisiaj jest 5 Sierpnia 2020, Środa, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

04 sierpnia 2020
Do 10 sierpnia samorządy mogą składać wnioski o wsparcie z puli 6 mld zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jak podkreśla Ministerstwo Rozwoju, gminy, powiaty i miasta będą mogły wykorzystać pieniądze od rządu np. na szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej.

Podróże bez barier na Dolnym Śląsku

04 sierpnia 2020
Po 20 latach wracają pociągi na odnowiony odcinek linii z Sobótki do Świdnicy. W 2021 r. pojadą pociągi pasażerskie z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy. Mieszkańcy zyskają możliwość dogodnych codziennych i okazjonalnych podróży. Inwestycja za ponad 200 mln zł mln realizowana jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z RPO Województwa Dolnośląskiego.

Kielce mają nowego pełnomocnika

04 sierpnia 2020
Prezydent Kielc powołał na stanowisko pełnomocnika do spraw osób niepełnosprawnych Jerzego Pióro. Do jego obowiązków będzie należało m.in. rozwiązywanie problemów zgłaszanych przez niepełnosprawnych mieszkańców miasta.

REKLAMA | PWSZ – Uczelnia bez barier

03 sierpnia 2020
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

E-recepty zastąpiły papierowe druki?

30 lipca 2020
Lekarze wystawili już ponad 275 mln e-recept, a w maju stanowiły one 95 proc. wszystkich recept. Również pacjenci przekonali się do nowej formuły wykupywania leków, w dużej mierze dzięki pandemii, bo bez tego przez kilka tygodni byliby pozbawieni opieki medycznej. Zaufanie Polaków do tego narzędzia mogą podważać doniesienia o zagrożeniu wycieku wrażliwych danych z aplikacji do zarządzania e-receptami, jednak eksperci przekonują, że są one w pełni bezpieczne. Pacjenci mogą sami decydować o tym, jakie dane udostępniają w aplikacji, a bez ich zgody nie ma możliwości, żeby wrażliwe informacje o ich stanie zdrowia trafiły do niepowołanych podmiotów.

Stacja Kłodzko bardziej dostępna

30 lipca 2020
Tuż obok kłodzkiej starówki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudowały nowy peron. Każdego dnia pasażerowie 20 pociągów w stronę Wrocławia lub Międzylesia mogą wygodniej rozpoczynać i kończyć podróże. Na przystanku Kłodzko Miasto, który staje się stacją, przebudowywany jest stary peron, będą windy. Dodatkowe tory i urządzenia zapewnią możliwość obsługi większej liczby połączeń.

Wirtualne zwiedzanie gminy Puławy

30 lipca 2020
Fundacja „Pogodna Przyszłość” z Klikawy otrzymała dofinansowanie na zakup kamery 3D oraz dwóch par gogli VR. Sprzęt zostanie wykorzystany do nakręcenia filmów o miejscach położonych w najbliższej okolicy, które nie są dostępne dla osób niepełnosprawnych.