Dzisiaj jest 19 Września 2018, Środa, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Kontuzje pracowników biurowych

18 września 2018
Mogłoby się wydawać, że osoby pracujące umysłowo, spędzające często więcej niż osiem godzin dziennie w biurze, nie są narażone na kontuzje fizyczne. Wbrew pozorom jednak, statyczny tryb pracy może mieć bardzo negatywny wpływ na organizm człowieka.Na jakie kontuzje są zatem najbardziej narażeni pracownicy biurowi?

Warszawa Włochy bardziej dostępna

18 września 2018
Pociągi z Łowicza i Sochaczewa zatrzymują się już przy nowych peronach przystanku Warszawa Włochy. Trwają próby i testy nowych torów, sieci trakcyjnej i obiektów na linii Grodzisk Mazowiecki – Warszawa. Projekt realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 285 mln zł ułatwi dostępność do kolei i podróże w aglomeracji.

Muzeum Bez Wyjątku

18 września 2018
Ruszyła kolejna edycja projektu „Muzeum Bez Wyjątku 2018”! Przedsięwzięcie realizowane przez Muzeum Emigracji w Gdyni adresowane jest do osób z niepełnosprawnością intelektualną, niewidomych, słabowidzących, niesłyszących i głuchoniewidomych. Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z oferty dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

17 września 2018
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Ogrody Integracji

13 września 2018
Jeśli pod koniec września będziecie w Grodzisku Mazowieckiem pod Warszawą, przyjmijcie zaproszenie na niezwykłą wystawę ukazującą doświadczenia uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej Malwa Plus.

Z 75+ skorzystało ponad 2,4 mln seniorów

13 września 2018
Zgodnie z danymi przekazanymi przez Narodowy Fundusz Zdrowia – do kwietnia br. z projektu 75+ z uprawnienia S skorzystało 2 471 929 pacjentów. Liczba recept wystawionych seniorom, którzy ukończyli 75. rok życia, od września 2016 r. do kwietnia 2018 r. wynosi 28 779 268, natomiast łączna kwota za wystawione recepty na bezpłatne leki to 1 820 496 263 zł.

Stacja Legnica bardziej dostępna

13 września 2018
Zapewnienie dobrej obsługi wszystkim podróżnym – to podstawowe zadania przebudowy stacji Legnica. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonają m.in. montaż 4 wind, modernizację dwóch peronów oraz remont hali i przejścia. Na inwestycję spółka przeznaczyła 27 mln zł.