Dzisiaj jest 26 Czerwca 2019, Środa, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Właściwości lecznicze marihuany

25 czerwca 2019
Jedni uważają, że to niebezpieczny narkotyk, inni twierdzą, że to zbawienne lekarstwo na walkę z rakiem, AIDS oraz stwardnieniem rozsianym. W świecie ciągłego rozwoju naukowcy przeprowadzają badania dotyczące właściwości leczniczych marihuany. Jest to temat, który zdecydowanie wzbudza wiele kontrowersji, ale czy faktycznie powinien?

Osoba starsza w domu seniora

25 czerwca 2019
Dla rodziny moment, w którym nie jest już w stanie opiekować się bliskim, jest bardzo trudny. Nie ma znaczenia, czy powodem jest odległość dzieląca członków rodziny, czy stan zdrowia starszej osoby. Decyzja o zaufaniu innym i powierzeniu im opieki nad bliskim nigdy nie jest łatwa.

Do Częstochowy wygodnie i bez barier

25 czerwca 2019
Modernizacja „Wiedenki” prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. skróci czas przejazdu między Zawierciem a Częstochową. Zwiększył się standard obsługi podróżnych na 4 z 19 peronów, pociągi jeżdżą już po nowym torze. Inwestycja warta jest 380 mln zł i współfinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

25 czerwca 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Jak żyć długo i zdrowo

20 czerwca 2019
W przeciągu ostatnich 20 lat otaczająca nas rzeczywistość zmieniła się diametralnie a tempo tych zmian wciąż przyspiesza. Rozwój technologiczny ukierunkowany jest na to, aby żyło się nam łatwiej, lepiej, milej, szybciej i – przynajmniej z założenia – szczęśliwiej. Jednak czy rzeczywiście tak się dzieje? Czy rzeczywiście dzięki technologii oraz rozwojowi cywilizacji żyje nam się lepiej i stajemy się szczęśliwsi? Odpowiada psycholog Ewa Jarczewska-Gerc.

Zdrowotne właściwości miodu

20 czerwca 2019
Spowalnia procesy miażdżycowe, obniża ciśnienie tętnicze krwi, przyspiesza gojenie ran. Miód zawiera witaminy i minerały, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Można go spożywać regularnie, o każdej porze roku.

Rzeszów Zachodni bardziej dostępny

20 czerwca 2019
Bliższy dostęp do kolei, peron dostosowany do potrzeb podróżnych i możliwość przejazdu w stronę Lublina i Stalowej Woli, to podstawowe korzyści z otwarcia nowego przystanku Rzeszów Zachodni. Projekt współfinansowany z POIiŚ wart jest 205 mln zł netto.