Dzisiaj jest 23 Kwietnia 2019, Wtorek, imieniny obchodzą:

WiadomościRSS

Więcej środków dla WTZ

23 kwietnia 2019
Od 2015 roku sukcesywnie zwiększane są środki przekazywane przez PFRON na projekty wspierające aktywizację społeczną i zawodową osób z niepełnosprawnością, w tym na organizację warsztatów terapii zajęciowej. W 2019 roku na ten cel zaplanowano prawie 492 mln złotych.

Sok a fruktoza – czy jest się czego bać?

23 kwietnia 2019
Obecne zainteresowanie fruktozą związane jest m.in. z globalnym problemem otyłości i kwestią nadmiernego spożycia cukrów prowadzącego do pogorszenia się stanu zdrowia całych społeczeństw. Czy istnieje jednak związek pomiędzy wzrostem masy ciała lub ryzykiem wystąpienia cukrzycy, a spożywaniem soku owocowego, który zawiera fruktozę? Eksperci przedstawiają wyniki badań.

Stacja Czechowice-Dziedzice bez barier

23 kwietnia 2019
Pasażerowie skorzystają z wyremontowanej stacji Czechowice-Dziedzice, a pociągi pojadą po nowych torach. Skrócą się podróże do Zebrzydowic i Wisły Głębce. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetarg na modernizację linii Goczałkowice-Zdrój – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg.

REKLAMA | Uczelnia bez barier

23 kwietnia 2019
Z roku na rok rośnie liczba osób niepełnosprawnych podejmujących studia licencjackie i magisterskie. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Jana Komeńskiego w Lesznie jest jedną z nielicznych uczelni w regionie leszczyńskim w pełni dostosowaną do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową.

Poznaj mity o ciążowych dolegliwościach

18 kwietnia 2019
Kiedyś wierzono, że przejście w ciąży pod drabiną sprawi, że dziecko będzie za małe. Z kolei nasze babcie nie nosiły korali na szyi w obawie, by maluch nie owinął się pępowiną. Choć dzisiaj mitów wokół ciąży i dolegliwości z nią zwianych, jest znacznie mniej, to wciąż istnieją. Które z nich są prawdziwe, a które może włożyć między bajki? Podpowiadamy.

Skąd się biorą zawroty głowy?

18 kwietnia 2019
Zawroty głowy to dolegliwość, która dotyczy bardzo dużej części populacji. Jeżeli pojawiają się stosunkowo rzadko, najczęściej przy nagłej zmianie pozycji ciała i nie towarzyszą im inne symptomy, zazwyczaj nie mają podłoża chorobowego. Co jednak mogą oznaczać zawroty głowy pojawiające się wraz z innymi objawami? Kiedy należy zgłosić się do specjalisty? Czy istnieją „domowe sposoby”, które pozwolą nam zminimalizować ryzyko ich wystąpienia? Na te pytania odpowiada neurolog lek. med. Norbert Kolmaga.

Muzeum Techniki i Komunikacji bez barier

18 kwietnia 2019
Ponad 1 mln euro z funduszu Unii Europejskiej Interreg V A trafi do budżetu Miasta Szczecin. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę i modernizację Muzeum Techniki i Komunikacji. Placówka będzie dostępna dla wszystkich.