Dzisiaj jest 18 Września 2019, Środa, imieniny obchodzą:

Warsztaty w muzeum dla niewidomych

Dodano: 05 czerwca 2019

Jakie wygody i niewygody, niebezpieczeństwa i przygody – czekały na podróżnych w XIX wieku? W jaki sposób przemieszczano się na odległość i co zabierano ze sobą w podróż? Odpowiedź na te pytania będzie można znaleźć 8 czerwca podczas bezpłatnych warsztatów: „Podróże bliskie i dalekie. Historia XIX-wiecznego transportu” w Muzeum Poczty i Telekomunikacji.

 

Źródło: fundacjakatarynka.pl

Wydarzenie jest skierowane do osób niewidomych i słabowidzących. Uczestnicy będą poznawać dawne środki transportu, np. dyliżans pocztowy czy furgon, dzięki modelom i oryginalnym eksponatom. Dowiedzą się, jak wyglądały kolejne etapy podróżowania oraz odkryją, do czego służyły słupy pocztowe. Opowieści towarzyszyć będą wyjątkowe dźwięki: stukot kół, dźwięk trąbki, uderzenia stempli oraz zgiełk tłoczących się na peronie ludzi – czyli najbardziej charakterystyczne dźwięki, jakie towarzyszyły i nadal towarzyszą instytucji poczty.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu Fundacji Katarynka „Kultura dla wszystkich” dofinansowanego z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna”. Projekt dofinansowano ze środków PFRON w dyspozycji MOPS we Wrocławiu.

Termin: Sobota,  8 czerwca 2019 r., godz. 13.00
Miejsce: Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Krasińskiego 1, 50-954 Wrocław
Zapisy pod numerem telefonu: 71 343 67 65

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj również