Dzisiaj jest 24 Stycznia 2019, Czwartek, imieniny obchodzą:

Szpital Morski dostępny dla wszystkich

Dodano: 05 czerwca 2018

Zakończyła się modernizacja Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni. Odnowione i doposażone zostały trzy oddziały: Chemioterapii Jednego Dnia, Radioterapii i Onkologii Klinicznej. Wszystkie są bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych.

 

Oddział Chemioterapii Jednego Dnia stał się jednym z najnowocześniejszych w regionie. Do dyspozycji pacjentów i personelu oddano 20 stanowisk podawania chemii, gabinet zabiegowy, gabinety lekarskie, pokój przygotowawczy, rejestrację i sekretariat. W holu umieszczono szafki na podręczne bagaże i odzież wierzchnią. Całe piętro zostało dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pojawiły się liczne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Dawny blask odzyskał również Oddział Radioterapii. Sale chorych wyposażono w nowe łóżka i pomieszczenia higieniczno-sanitarne z natryskami. Na terenie oddziału powstały pokoje dla pielęgniarek, gabinety zabiegowe, gabinety lekarskie i łazienki dla osób niepełnosprawnych.

Prace modernizacyjne prowadzono także na Oddziale Onkologii Klinicznej. Tutaj ustawiono 30 łóżek w salach dwu i trzyosobowych. Ekipa remontowa odnowiła gabinety lekarskie, punkt pielęgniarski, magazyn i sanitariaty, które stały się bardziej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała blisko 9 mln zł. Zadanie uzyskało dofinansowanie od samorządu województwa pomorskiego i budżetu państwa.

Czytaj również