Dzisiaj jest 26 Maja 2020, Wtorek, imieniny obchodzą:

Stres. Jak sobie z nim radzić?

Dodano: 07 maja 2019

Egzamin, podjęcie nowej pracy, czy kłótnia w domu – uczucie stresu jest nam dobrze znane, ponieważ w mniejszym bądź większym stopniu, towarzyszy nam na co dzień. W małych dawkach działa on motywująco i pomaga w efektywnym rozwiązywaniu problemów. Jednak, kiedy „tryb awaryjny” staje się normą może on doprowadzić do uszczerbku na naszym zdrowiu – zarówno fizycznym, jak i psychicznym. Dlatego warto wiedzieć, jak poradzić sobie z nim w naturalny sposób. Podpowiadamy jak to zrobić!

 

Źródło: www.newseria.pl

Rozmawiajmy

Bardzo często przyczyną stresu jest kumulacja negatywnych myśli i emocji. Lęk i niepewność z biegiem czasu stają się przytłaczające i sprawiają, że nie jesteśmy w stanie podejmować racjonalnych  decyzji. Rozmowa z najbliższymi nie tylko pozwoli nam rozładować napięcie, ale też ułatwi znalezienie nowych rozwiązań, które pomogą nam odnaleźć się w trudnej sytuacji. 

Odpoczywajmy

Sen i odpoczynek mogą wydawać się ostatnią rzeczą, której powinniśmy się oddać, kiedy jesteśmy przytłoczeni liczbą zadań, czy nadchodzącym ważnym spotkaniem. Jednak kiedy nasz umysł i ciało są w pełni wypoczęte dają nam więcej energii i motywacji do zmierzenia się z problemami. Warto pamiętać, że stan relaksu jest dokładnym przeciwieństwem wysoko natężonego stresu. Dbając o regularny odpoczynek sprawimy, że staniemy się odporni na wyzwania codzienności. 

Sięgnijmy po naturalne wsparcie

Wprowadzenie ziół do naszej codziennej diety niewątpliwie przyniesie pozytywne rezultaty w walce ze stresem. Korzystanie z dobrodziejstw natury nie tylko pomoże nam ukoić nerwy, ale sprawi również, że będziemy lepiej wsłuchiwać się w potrzeby naszego ciała i umysłu.

Jednym z najefektywniejszych ziół w walce ze stresem jest melisa. Przeciwutleniacze i związki roślinne zawarte w jej ekstrakcie mają właściwości uspokajające, dzięki czemu pomogą ukoić nasze nerwy i zmniejszyć poziom stresu na co dzień.

Aby  w pełni skorzystać z prozdrowotnych właściwości melisy warto jest ją mieć pod ręką.

Czytaj również