Dzisiaj jest 19 Lipca 2019, Piątek, imieniny obchodzą:

Prawa niepełnosprawnych wyborców

Dodano: 09 kwietnia 2019

W środę w Biurze Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się spotkanie informacyjne i debata poświęcone udziałowi osób z niepełnosprawnościami w eurowyborach.

 

 

Źródło: www.kurier.pap.pl

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Polskie Forum Osób z Niepełnosprawnościami do udziału w wydarzeniu szczególnie zapraszają osoby z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli i przedstawicielki środowisk je wspierających.

W programie spotkania znalazły się m.in. założenia kampanii „Tym razem głosuje”, której szczegóły przybliży Jacek Safuta, dyrektor Biura. Krzysztof Pater z Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego przedstawi raport informacyjny EKES „Rzeczywiste prawa osób z niepełnosprawnościami do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego”.

O dostępności wyborów do Parlamentu Europejskiego dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce opowie Wojciech Dąbrówka z Państwowej Komisji Wyborczej, a dr Jarosław Zbieranek z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich omówi wyniki kontroli dostosowania lokali wyborczych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i preferencje osób z niepełnosprawnościami w zakresie procedur wyborczych wg badań CBOS.

Zaplanowana jest także dyskusja z udziałem prelegentów i publiczności moderowana przez dr Annę Drabarz z Polskiego Forum Osób z Niepełnosprawnościami. Jej uczestnicy będą zastanawiać się, jak zwiększyć udział osób z niepełnosprawnościami w życiu politycznym.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Biura PE w Warszawie przy ul. Jasnej; miejsce wydarzenia jest dostępne dla osób poruszających się na wózkach.

aba/

Czytaj również