Dzisiaj jest 15 Maja 2021, Sobota, imieniny obchodzą:

Powiat tarnowski otworzy ZAZ

Dodano: 22 kwietnia 2021

Powiat tarnowski planuje uruchomić w Wierzchosławicach-Dwudniakach Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej. Placówka będzie świadczyła usługi niszczenia dokumentów i klejenia kopert. Szansę na stabilne zatrudnienie oraz możliwość samorealizacji otrzyma 15 osób niepełnosprawnych.

 

Powiat tarnowski na realizację projektu otrzymał środki finansowe z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Plany budowy i wyposażenia obiektu są już gotowe. Placówka będzie specjalizowała się w świadczeniu usług niszczenia dokumentów i klejenia kopert.

Celem działalności Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej będzie rehabilitacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami. Niepełnosprawni będą pracować i zdobywać nowe umiejętności pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej. Pomocą i wsparciem ma służyć kilku terapeutów, przygotowanych do pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej powstanie na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wierzchosławicach-Dwudniakach. Docelowo zatrudnienie w placówce znajdzie 15 osób niepełnosprawnych.

Czytaj również