Dzisiaj jest 28 Stycznia 2021, Czwartek, imieniny obchodzą:

Pętla przy ulicy Ostroroga bez barier

Dodano: 12 stycznia 2021

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie szuka wykonawcy pętli autobusowej na ulicy J. Ostroroga przy Wawrzyszewskiej. Infrastruktura obiektu ma być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W przyszłości zostaną tutaj przeniesione autobusy z dzisiejszej pętli Młynów.

 

Obecna pętla Młynów na ul. Płockiej, na której dziś czekają na odjazd autobusy 106 i 136 oraz zatrzymują się autobusy linii 103  w drodze na Dworzec Zachodni, jest za mała dla kilku przegubowców. Dlatego powstał projekt budowy nowej, w rejonie skrzyżowania ulicy J. Ostroroga z Wawrzyszewską. Taka lokalizacja jest wskazana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Planowane są na niej dwa perony – o długości 60 i 40 metrów. Wraz z peronami zostaną wybudowane chodniki, droga i parking rowerowy. Przebudowa obejmie również fragment ulicy J. Ostroroga. W rejonie skrzyżowania z ulicą Wawrzyszewską powstanie para przystanków (dla linii 103, 106 i 136). Pojawi się dodatkowe przejście z azylem dla pieszych po północnej stronie skrzyżowania. Jednocześnie poprawiony zostanie dojazd do Cmentarza Powązkowskiego – przystanki, które dziś znajdują się przy budynku Żandarmerii Wojskowej, zostaną przesunięte pod samą bramę cmentarza. Powstanie tam również nowe przejście dla pieszych wyposażone w azyl.

Nowa infrastruktura komunikacyjna będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – na pętli zostaną zamontowane pasy prowadzące i pola uwagi. Przygotowane zostaną także miejsca do zamontowania ładowarek dla autobusów elektrycznych. Znajdzie się tam również miejsce na budynek socjalny dla kierowców.

Czytaj również