Dzisiaj jest 28 Stycznia 2021, Czwartek, imieniny obchodzą:

Opolskie przyjazne osobom niewidomym

Dodano: 31 grudnia 2020

Największe atrakcje turystyczne regionu opolskiego zostały opisane w publikacji „Opolskie. Przyjazny przewodnik turystyczny”. Informator dedykowany osobom niewidomym i słabowidzącym wydała Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna. Skład i druk sfinansowano ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

 

Przewodnik został napisany alfabetem Brajla. Treści uzupełniono rycinami, które można odczytywać przez dotyk. Na rysunkach tylfograficznych zobrazowano największe atrakcje turystyczne regionu opolskiego, m.in.: Zamek w Mosznej, Amfiteatr w Opolu, Wieżę Piastowską i Twierdzę Nysę. Zawartość informatora była konsultowana ze środowiskiem osób niewidomych i słabowidzących. Publikację na zlecenie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej przygotowała Fundacja Szansa dla Niewidomych.

Przewodnik turystyczny został wydany w ramach projektu „Turystyka dla wszystkich – zwiększenie dostępności informacji turystycznej i usług turystycznych dla osób niepełnosprawnych”. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Informator jest dostępny w Opolskim Centrum Informacji Turystycznej. W przyszłym roku będzie dystrybuowany m.in. do certyfikowanych punktów informacji turystycznej na Opolszczyźnie.

Czytaj również