Dzisiaj jest 15 Maja 2021, Sobota, imieniny obchodzą:

Muzeum Staszica bardziej dostępne

Dodano: 22 kwietnia 2021

Rozpoczął się kapitalny remont Muzeum Stanisława Staszica w Pile. Za kilka miesięcy placówka przyjmie zwiedzających w odnowionych wnętrzach, w których eksponowane będą pamiątki po znanym pisarzu. Cały obiekt stanie się bardziej dostępny dla osób niepełnosprawnych.

 

Prace, które nadzoruje konserwator zabytków, idą pełną parą. W budynku wymieniane są m.in. drzwi i podłogi. Ściany w salach ekspozycyjnych zostaną pomalowane w ciepłych kolorach. Po remoncie, placówka odzyska dawny blask i stanie się bardziej dostępna dla osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni będą mogli korzystać z wielu udogodnień, a także pomocy pracowników muzeum.

Modernizacja obiektu potrwa kilka miesięcy. Koszt inwestycji to blisko dwa miliony złotych. Zadanie uzyskało dofinansowanie z funduszy unijnych.

Muzeum Stanisława Staszica w Pile jest samodzielnym muzeum biograficznym. Gromadzi zbiory związane z życiem i działalnością poety Stanisława Staszica. Siedzibą placówki jest dawny dom Stasziców przy ulicy Browarnej. Muzeum posiada swoją bibliotekę i jest wydawcą „Zeszytów Staszicowskich”.

Czytaj również