Dzisiaj jest 15 Maja 2021, Sobota, imieniny obchodzą:

Mielec przyjazny niepełnosprawnym

Dodano: 30 kwietnia 2021

Infrastruktura budynku, w którym mieszczą się: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Wydział Komunikacji w Mielcu jest już dostępna dla osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 pokryło koszty zakupu platformy dla osób z niepełnosprawnością ruchową, pętli indukcyjnych dla niesłyszących, oraz dotykowych tabliczek dedykowanych osobom niewidomym.

 

Po kompleksowej modernizacji, budynek przy ul. Sękowskiego 2B, stał się jednym z najbardziej dostępnych dla osób niepełnosprawnych obiektów użyteczności publicznej w Mielcu. Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą korzystać z platformy, która łączy parter z wyższymi kondygnacjami placówki. Osoby niesłyszące, załatwią każdą sprawę przy pomocy pętli indukcyjnych. Z myślą o osobach niewidomych, wszędzie zamontowano dotykowe tabliczki, piktogramy i fakturowe oznaczenia nawierzchni FON.

Koszt zakupu i montażu platformy dla osób niepełnosprawnych to 589 118,00 zł. Prace remontowo-budowlane wyceniono na kwotę 218 209,93 zł. Inwestycje zostały realizowane w ramach projektu „Przebudowa zdegradowanych obiektów na terenie MOF Mielec w celu nadania im nowych funkcji społecznych”. Zadania uzyskały dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Czytaj również