Dzisiaj jest 24 Lutego 2020, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Koniński MPEC bardziej dostępny

Dodano: 13 sierpnia 2019

Zakończyła się modernizacja budynku głównego Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Koninie. Obiekt został odnowiony i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Prace adaptacyjne konsultowane były z Fundacją im. dra Piotra Janaszka „Podaj Dalej”.

 

Nad przebudową obiektu czuwał oficer dostępności. Do potrzeb osób niepełnosprawnych dostosowano toaletę i biuro obsługi klienta. Przed budynkiem powstał podjazd i miejsca parkingowe z których mogą korzystać osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie.

„Działania MPEC wpisują się w przyjęte dwa lata temu w mieście Standardy Dostępności dla miasta Konina oraz Projektowanie bez Barier – Wytyczne. Założenia, które się znalazły w tych dokumentach rzucają nowe światło na projektowanie przestrzeni miejskiej. Stosowanie ich ma pozwolić lepiej żyć w naszym mieście przede wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, seniorom, ludziom o ograniczonej mobilności” – powiedział w rozmowie z portalem konin.pl prezydent Konina Piotr Korytkowski.

Czytaj również