Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2019, Niedziela, imieniny obchodzą:

Każdy może mieć swój Tour de Pologne!

Dodano: 18 lipca 2019

Już niedługo wielkie święto wszystkich miłośników jazdy rowerowej – 76. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W tym roku wydarzenie będzie miało wyjątkowe przesłanie, ponieważ podczas jednego z etapów wyścigu odbędzie się przejazd osób niepełnosprawnych.

 

Tour de Pologne to największe cyklicznie organizowane sportowe wydarzenie w Polsce, któremu zawsze towarzyszą pozytywne emocje i wielka radość. Meta trzeciego etapu tegorocznego wyścigu zaplanowana jest w Zabrzu przy stadionie miejskim. I właśnie tam, 5 sierpnia, odbędzie się wyjątkowy przejazd osób niepełnosprawnych.

„Poprzez zorganizowanie wspólnego przejazdu chcemy pokazać, że osoby niepełnosprawne mogą aktywnie spędzać czas i dołączać do sportowych aktywności. Uczestnictwo w tak doniosłym wydarzeniu, jakim jest Tour de Pologne to dla każdego ogromne przeżycie. Mamy więc nadzieję, że wszyscy uczestnicy po tym dniu będą bogatsi o wiele dobrych wspomnień. Chcemy też podkreślić, że przejazd nie będzie miał formy rywalizacji, tylko spokojnej jazdy, z której można wynieść wiele radości” – mówi Monika Lipnicka z Fundacji Eco Textil.

Wspólny przejazd to również sposób na podziękowanie wszystkim osobom, które oddają niepotrzebną odzież do specjalnych pojemników. To dzięki środkom pochodzącym z recyklingu tekstyliów możemy przekazywać osobom niepełnosprawnym trójkołowe rowery - dodaje koordynator projektu Tekstylia PCK Andrzej Anton.

Przejazd zaplanowany jest przed finałowym wjazdem kolarzy biorących udział w wyścigu. Organizatorzy wydarzenia, czyli Fundacja Eco Textil oraz Polski Czerwony Krzyż zadbają o to, żeby zarówno uczestnicy przejazdu, jak i ich rodziny, na długo zapamiętali swój udział w tym wielkim, sportowym wydarzeniu.

Na wszystkich czeka moc atrakcji  a uśmiech na twarzach gwarantowany! Zapraszamy do wspólnego kibicowania 5 sierpnia do Zabrza!

Czytaj również