Dzisiaj jest 15 Maja 2021, Sobota, imieniny obchodzą:

Gorlicki „Sokół” bardziej dostępny

Dodano: 20 kwietnia 2021

Trwa modernizacja siedziby Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Gorlicach. Obiekt stopniowo odzyskuje swój dawny blask. Po remoncie stanie się bardziej nowoczesny i dostępny dla osób niepełnosprawnych.

 

Budynek przy ul. Władysława Jagiełły – to jedna z najbardziej charakterystycznych budowli w Gorlicach. To właśnie tutaj od kilku dekad organizowane są zajęcia kulturalne i sportowe dla mieszkańców miasta. Placówka od dawna wymagała kapitalnego remontu i dostosowania do obecnych standardów. Wkrótce stanie się bardziej nowoczesna i dostępna dla wszystkich.

Parter budynku zostanie zagospodarowany na potrzeby portierni, recepcji, garderoby, siłowni, oraz pomieszczeń magazynowych. W części kulturalno-sportowej planowana jest sala przystosowana do prowadzenia treningów siatkówki czy koszykówki, a także zajęć tanecznych i teatralnych. Na piętrze powstanie sala konferencyjna oraz pokój dla Klubu Spotkań Międzypokoleniowych.

Placówka będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni będą mogli korzystać z wielu udogodnień, m.in. podnośnika oraz windy, która ma łączyć parter z wyższymi kondygnacjami budynku. Dostępna dla wszystkich ma być również cała infrastruktura wokół obiektu.

Czytaj również