Dzisiaj jest 24 Lutego 2020, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Caritas wspiera budowę hospicjum

Dodano: 10 września 2019

Caritas Archidiecezji Poznańskiej przekaże 30 tys. zł na budowę pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie. Placówka, która powstaje z inicjatywy polskiej zakonnicy s. Michaeli Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego rozpocznie działalność w grudniu.

 

Co roku na Litwie z powodu nieuleczalnych chorób umiera 120 dzieci. By ulżyć im w bólu i cierpieniu przedstawiciele poznańskiej Caritas oraz specjaliści z Hospicjum Palium w Poznaniu pojadą na Litwę, by pomóc w tworzeniu hospicjum dla najmłodszych.

„Poznańska Caritas już ponad pół roku temu włączyła się w akcję pomocy przy budowie pierwszego na Litwie hospicjum dziecięcego. Dzięki pomocy naszych ofiarodawców udało nam się zebrać 10 tys. zł, 20 tys. zł przeznaczymy z naszych środków, co razem daje 30 tys. zł” – mówi w rozmowie z KAI ks. Łukasz Łukasik.

Inicjatorką akcji jest polska zakonnica, założycielka i dyrektorka pierwszego na Litwie Hospicjum im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćko dla dorosłych, siostra Michaela Rak. Środki na budowę dziecięcego oddziału hospicjum zbierane są w wielu polskich szkołach i przedszkolach na Wileńszczyźnie.

Budowę hospicjum dziecięcego w Wilnie można wesprzeć przez stronę Caritas Poznań lub wpłacając środki tradycyjny na konto: 70 1090 1362 0000 0000 3602 2297, Caritas Archidiecezji Poznańskiej, ul. Rynek Wildecki 4a 61-546 Poznań, tytułem: Cel charytatywny – Hospicjum.

Czytaj również