Dzisiaj jest 26 Maja 2020, Wtorek, imieniny obchodzą:

Avalon Extreme Workout Battle

Dodano: 25 kwietnia 2019

Avalon Extreme po raz kolejny rzucił wyzwanie fanom crossfitu. Na terenie Academy GCW w Warszawie odbyła się druga edycja Avalon EXTREME Workout Battle – zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Na starcie Avalon EXTREME  Workout Battle stanęło 34 zawodników w czterech klasach – WOMEN OPEN (kobiety z niepełnosprawnością), TETRA (mężczyźni z niepełnosprawnością czterokończynową), MEN OPEN (mężczyźni z pozostałymi typami niepełnosprawności). Wśród kategorii, pojawiła się także nowość, grupa osób pełnosprawnych wykonująca wszystkie ćwiczenia siedząc na wózku. Była to doskonała okazja do tego, aby przekonać się jak żyje i ćwiczy się na wózku i ile pracy wymaga taki trening. 

Popularność treningów crossfitowych w naszym kraju sukcesywnie rośnie, w tym w grupie osób z niepełnosprawnością. Na co dzień Avalon Extreme prowadzi regularne zajęcia z crosstreningu, które odbywają się 3 razy w tygodniu w Academy GCW.  Ich program opiera się na wzroście kluczowych zdolności siłowych i wytrzymałościowych. Zwieńczeniem całorocznych treningów są zawody, w których zawodnicy z grupy Adaptive, na co dzień trenujący w GCW , mogą wykazać się swoją sprawnością i rywalizować o zwycięstwo z innymi zawodnikami.

Czytaj również